02 / 60 10 37 15

LEISTER Triac AT 230V / 1600W násuvný

  • LEISTER Triac AT 230V / 1600W násuvný
Názov Kód Obrázok Množstvo
LEISTER Triac AT 230V / 1600W násuvný 141.314 LEISTER Triac AT 230V / 1600W násuvný

Popis

LEISTER Triac AT

Leister TRIAC AT spĺňa všetky požiadavky na funkčnosť a design potrebné k úspešnému zváranie plastov. Vďaka širokej ponuke príslušenstva je vhodný pre každú aplikáciu. Je rovnako výkonný na stavbe aj v dielni a nezastaví ho ani nepriaznivé počasie. Je vo svojej triede najľahší – hmotnosť iba 1 kg - a je vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Než opustí továreň vo Švajčiarsku, prechádza každý Leister TRIAC AT prísnou kontrolou kvality. Do praktického prepravného boxu uložíte všetko, čo k zváraniu potrebujete.

• Inovovaný nástupca Leister Triac PID

• Vhodný pre prácu na staveniskách

• Kontrola teploty v uzatvorenom obvode

• Regulovateľné množstvo vzduchu

 v rozsahu 50–100 %

• Ovládanie multifunkčným tlačítkom „e-Drive“
• Digitálne zobrazenie parametrov
• Ergonomický design

 

  TRIAC AT
Napätie [V]

230

Frekvencia [Hz] 50/60
Výkon [W] 1 600
Teplota [st. C] 40 - 700
Množstvo vzduchu (20 st. C) [l/min] 230
Hmotnosť s prívodným káblom [kg] 1,0 (bez káblu 3m)
Rozmery [mm] 335x90, rukoväť 56
Značka zhody CE
Trieda ochrany II

 

článok časopisu STRECHY 3/2012 autor Marek Záda

Profesionálne zváranie plastov na vyššej úrovni.

Na začiatku roku predstavila švajčiarska firma Leister Technologies AG dlho očakávanú novinku v oblasti profesionálneho zvárania plastov - univerzálny ručný pristroj Leister Triac AT. Ide o nástupcu osvedčeného digitálneho  Leister Triac PID, vyrábaného už od roku 1997. Po niekoľkoročnom vývoji skúšobných testov u vybraných zákazník bola táto novinka s veľkým úspechom predstavená širokej verejnosti v Prahe - na veľtrhu Strechy Praha.

Časom otestovaný LEISTER Triac PID sa úspešne používa v mnohých priemyselných odvetviach po celom svete, je známy svojím jednoduchým dizajnom, spoľahlivosťou a presnosťou. Napriek tomu sa renomovaný výrobca LEISTER rozhodol posunúť latku v oblasti ručných zváračiek na plasty hneď o niekoľko stupňov vyššie. V tomto článku priblížime hlavné odlišnosti medzi jednotlivými prístrojmi.

DESIGN

Základné prvky a vzhľad boli na prvý pohľad zachované. Druhý detailnejší pohľad odhalí rozdielov hneď niekoľko. Ergonomická rukoväť lepšie padne do ruky, je pocitovo mäkšia, pogumované časti zabraňujú preklzávaniu. Poteší aj hmotnosť nového Leister Triac AT, ktorý je o 100g, teda o 10% ľahší ako jeho predchodca.

Vstup vzduchu vyberateľné filtre sa dočkali zásadných zmien. Sú plochou oveľa väčšie a ich umiestnenie a nový design umožňujú ľahké čistenie samotným používateľom. Digitálny displej bol pre zvýšenie životnosti presunutý čo najďalej od vyhrievacieho telesa a od motoru, pre zvýšenie jeho životnosti. Je približne dvakrát väčší ako u jeho predchodcu Leister Triac PID. S tým súvisí lepšia viditeľnosť  a čitateľnosť parametrov a tiež možnosť  zobrazenia viac informácií.

Základný ovládací prvok, doteraz používaný potenciometer je minulosťou. Ovládanie  Leister  e-Drive zachováva jednoduchosť otočného mechanizmu, ku ktorému bola navyše pridaná Funkcia tlačidla. Je to koncept úspešne použitý na zváracom  automate Leister Varimat V2, známy je ale aj z palubných dosiek niektorých automobilových značiek.

TECHNICKÉ  INOVÁCIE

Podstatnou zmenou sú hlavne technické parametre. Za použitia inovovaných technológií boli niektoré fyzikálne hodnoty vyprodukovaného horúceho vzduchu navýšené:  množstvo vzduchu na 190 l / min (teda o 10% viac) a maximálne teplota na 700 °C (z pôvodných 650 °C).  Novinkou je regulovateľné množstvo vzduchu v rozsahu 50 - 100%. Táto unikátna vlastnosť výrazne uľahčuje prácu s tenkými materiálmi, detailmi a záplatami.

Z hľadiska obsluhy boli pridané ďalšie funkcie, ako sú automatické vychladenie po  vypnutí, zamykanie nastavených hodnôt, zobrazenie napätia elektrickej siete, indikácia nutnosti výmeny uhlíkov elektromotorov a iné.

Treba povedať, že pridané funkcie nie je používateľ nútený ihneď používať, ale postupom času ich určite ocení. Samozrejme všetko existujúce príslušenstvo Leister (trysky, reflektory a pod.) sú  úplne kompatibilné.

zdroj: Marek Záda , časopis STRECHY 3/2012

 

 

Recenzia

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Zlé            Dobré


Pokračovať

Spoločnosť ant s.r.o.

Dodávame profesionálne náradie a nástroje potrebné pre výrobu, priemysel a stavebníctvo. Zastupujeme svetové značky najsilnejších výrobcov a poskytujeme Vám ich služby, záručný a pozáručný servis a technické poradenstvo. Dlhoročné skúsenosti našich pracovníkov využíva vyše 600 stálych obchodných partnerov z radov predajcov náradia. Dodávame kompletné riešenia a technológie a svojim odberateľom dávame istotu, že nestratia náskok pred konkurenciou.

Pridajte sa k nám

Kontaktujte nás

tel: 02 / 60 10 37 18
tel: 02 / 60 10 37 15
Fax: 02 / 60 10 37 20
ant@ant.sk